تبلیغات
کسب درآمد از اینترنت به شیوه های نوین - بیت کوین چیست؟

اخبار

بیت کوین چیست؟

بیت کوین earn1sec

بیت کوین چیست؟

از ابتدا تا به امروز

آغاز بیت‌کوین

در روز  یک نوامبر سال ۲۰۰۸ میلادی , وقتی رکود اقتصادی قرن در اوج خود بود، شخصی (یا شاید هم یک گروه) با نام ساتوشی ناکاماتو به فهرست ایمیل‌های رمزنگاری‌شده، پیشنهادی درباره واحد پول مجازی ارسال کرد. محتوای ایمیل، تکه‌ای ظریف و ساده از مهندسی نرم‌افزار بود و ادعایی کوبنده علیه وضع موجود مالی.

ابندای سال ۲۰۰۹، ساتوشی ناکاموتو در سایت «پی تو پی فاندیشن» برای نخستین بار از پول دیجیتال حرف زد و نوشت: «من یک سیستم پرداخت الکتریکی متن‌باز (Open Source) ایجاد کرده‌ام که بیت کوین نامیده می‌شود، با سیستم کنترل‌کننده‌ی غیرمتمرکز، بدون هیچ سرور مرکزی یا تکیه بر نهادهای‌های اعتباری!»  او که اعتماد را عنصر اساسی در تولید، توزیع و گردش ارزهای رایج در سیستم‌های مالی جهان می‌دانست در توضیح چرایی لزوم نیاز به پول دیجیتال، به نقض همیشگی این اعتماد در تاریخ سیستم‌های مالی اشاره کرد. او معتقد بود برای ساده‌کردن نقل و انتقالات مالی باید از طریق «واسطه» «مرد میانه» یا فرد یا نهادی که نقش حلقه واسط را دارد فاصله گرفت. چاره، به اعتقاد او پول دیجیتال بود که بر اساس اصل شناسایی رمزهای توافق شده بین طرفین معامله عمل می‌کند.

 ایده‌ی ساتوشی از اواخر همان سال اجرایی شد و تاکنون بیش از شش میلیون بیت‌کوین در شبکه اینترنت توزیع شده است.

بیت کوین چیست؟

 بیت کوین پول نقد رایج در شبکه اینترنت است. همان طور که پول نقد در آن‌ ِ واحد تنها در جیب یک نفر می‌تواند باشد و به ندرت قابل ردیابی است، بیت کوین هم قرار است یک سیستم پرداختی باشد که محاسن شبکه و محاسن پول نقد را یک جا دارد. کسانی که از بیت کوین استفاده می‌کنند در حقیقت دارای یک کیف پول دیجیتال هستند. این کیف پول می‌تواند روی کامپیوتر شخصی قرار گیرد و با نرم‌افزار بیت‌کوین مدیریت شود. کیف پول هر فرد در حقیقت تراز مالی آن فرد را نشان می‌دهد بعلاوه‌ی تاریخ نقل و انتقالات مالی او و مجموعه آدرس‌های طرف‌های معامله. حسن این سیستم این است که به بانک‌ها یا موسسات مالی وابسته نیست. معامله با این ارز، یک مبادله‌ی پایاپا‌ی است و به دلیل حذف واسطه‌ها کم‌هزینه است.

بیت کوین یک پول دیجیتال، یک قرارداد و یک برنامه فعال است.

ویژگیهای بیت کوین

- تراکنش های فوری نقطه به نقطه (بدون واسطه)

- پرداخت های جهانی

- کارمزد عملیات کم یا صفر

- و بسیار بیش از این!


بیت کوین چگونه تولید و توزیع می‌شود؟

نرم افزار بیت کوین را می‌توان به طور رایگان از روی وب سایت این پروژه دانلود کرد. هر کامپیوتر قادر است خودش تولید کننده‌ی بیت کوین باشد، البته در حجمی محدود. از نظر تکنیکی تولید پول دیجیتال تا ۲۱ میلیون بیت‌کوین تعریف شده است. نرم افزاری که برای تولید این پول به کار می‌رود طوری طراحی شده که تولید این پول را به مرور زمان کندتر می‌کند. زمان متوسط تولید هر بیت‌کوین تقریبا ده دقیقه است. نرم افزار بیت‌کوین به گونه‌ای طراحی شده که با افزایش تعداد مشتری نمی‌توان بر سرعت تولید این واحد پول تاثیر گذاشت. یک لب تاپ معمولی برای ساختن یک سکه به ۵ سال محاسبه احتیاج دارد.

 در نهایت این بیت کوین‌ها را می توان در مقابل کالاهای مجازی یا مادی مبادله کرد یا به عبارتی به یورو یا دلار تبدیل کرد. از طریق آدرس‌هایی که بیت کوین نامیده می‌شوند می‌توان پول را به طور ناشناس از یک کیف پول و از طریق شبکه به دیگر آدرس ها واریز کرد. معمول‌ترین راه پرداخت با این پول، از طریق نرم افزار P2P است. اما سرویس های آنلاین دیگری هم به وجود آمده‌اند که نقل و انتقالات این پول را به عهده گرفته‌اند.

 برای این‌که بتوان یک صورت حساب را با بیت کوین پرداخت کرد، پرداخت‌کننده باید آدرس بیت کوین دریافت کننده را بشناسد. پرداخت‌کننده به پرداخت خود یک Hash می‌افزاید. انتقال پول در این سیستم بر اساس رمزهای توافق شده بین دو طرف معامله انجام می‌شود و شناسایی این رمزها برای کسانی که خارج از این نقل و انتقالات هستند تقریبا ناممکن است.


بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

ناکاموتو، اولین سری ۵۰تایی بیت‌کوین را در ژانویه ۲۰۰۹، ضرب کرد و تصورش این بود که بیت‌کوین، یک میم اینترنتی چیزی مثل اصطلاحات و ایده‌های اینترنتی خواهد بود. از همان ابتدا، کششی بی‌سابقه برای این واحد پول مجازی به وجود آمد. بیت‌کوین، چیزی شبیه به نپستر پولی‌ست: آن را شبکه‌ای جهانی و گروه به گروه توزیع می‌کند که در برنامه‌ای اوپن سورس، اجرا می‌شود. یک سال پیش، یک بیت‌کوین، ارزشی برابر پنج دلار داشت، چند ماه پیش، ۴۵ دلار شد و اوایل آوریل ۲۰۱۳، یک بیت‌کوین، بیش از ۲۰۰ دلار می‌ارزید. این جهش چشمگیر، باعث شد ارزش حدود یازده میلیون بیت‌کوینی که در فضای مجازی در جریان بود، به بیش از دو میلیارد دلار برسد.

bit-coinei-way2pay-92-03-19c

مزایای پول دیجیتال

بیت‌کوین‌ها، به معنای انتزاعی‌شان، پول کامل و بی‌عیب‌اند. آن‌ها، بدون نام‌ و نشان‌اند، در برابر مرزهای ملی و بهای انتقال وجه، ایمن‌ هستند. ذخیره‌شان قابل کنترل و پیش‌بینیست: تعداد بیت‌کوین‌ها افزایشی را الگوریتمی ساده کنترل می‌کند. این روند تا سال ۲۰۱۴ و رسیدن تعداد بیت‌کوین‌ها به ۲۱ میلیون عدد، متوقف خواهد شد.

.

معایب بیت‌کوین

البته این پول، ضرر و زیان‌های خاص خودش را هم دارد. خصوصی بودن استفاده از بیت‌کوین‌ها، به سود انتقال‌های مالی مجرمانه مثل فروش آن‌لاین مواد مخدر خواهد بود. هم‌چنین، با افزایش محبوبیت و استفاده از این واحد پول مجازی، هکرها برای دزدیدن‌شان، دست به کار شده‌اند. در اکتبر ۲۰۱۲، بانک مرکزی اروپا، نگرانی‌های جدی درباره‌ی وضعیت قانونی و امنیتی این سیستم، و هم‌چنین نهایی بودن و برگشت‌ناپذیری آن ابراز کرد.

.bit-coinei-way2pay-92-03-19d

بیت‌کوین و نظام‌های بانکی

همین الان هم می‌توانید با بیت‌کوین تقریبا همه چیز بخرید: از پرواز با پاراگلایدر در سوییس گرفته تا نان ویتنامی در بروکلینِ نیویورک. شرکت‌های تازه‌کار بسیاری بر پایه بیت‌کوین در سیلیکون کالیفرنیا به کار افتاده‌اند. حتی داد و ستد مالی با تکیه بر بیت‌کوین در کشور مالت به راه افتاده است. ماه پیش، وزارت خزانه‌داری آمریکا، با انتشار راهنمایی درباره این‌که بیت‌کوین کدام جنبه‌ها از واحد پول مجازی را دارد و کدام‌ها را ندارد، پذیرشی غیرمستقیم از آن داشت. هم‌چنین، شایعه‌ای جالب اما غیرقابل‌تائید شنیده می‌شود که بر اساس آن، افزایش ناگهانی ارزش بیت‌کوین، اخیرا نتیجه بحران مالی در قبرس بوده که طی آن، کاربران اسپانیایی، به جای خرید یورو، اقدام به خرید بیت‌کوین کردند.

.

بیت‌کوین در فضای وبلاگ‌نویسی

در فضای وبلاگ‌نویسی، بیت‌کوین را حباب خواندند، چیزی شبیه ترفند پونزی که آینده پول را عوض می‌کند و نوید‌دهنده اقتصاد بدون مالیات است. آن‌چه اکنون مورد توجه است افزایش ارزش آن و ثروت‌های حاصل از آن است، اما آن‌طور که پل کروگمن، در نوشته‌اش در بلاگ روزنامه نیویورک‌تایمز می‌گوید که: «بیت‌کوین الزاما نشانه‌ای از واحد پولی سالم و روبه‌رشد نیست. آن‌چه ما از سیستم پولی می‌خواهیم، این نیست که فقط آن‌هایی ثرومند شوند که پول را در دست دارند. ما می‌خواهیم انتقال وجه را آسان کند و اقتصاد را به عنوان یک کل، توانگر کند.»

بیت‌کوین، حداقل نمایشی مفهومی، مشترک و قدرتمند است.امکان تبادل این پول با دیگر ارزهای اینترنتی وجود دارد و هم اکنون هر بیت کوین معادل 85 دلار است.

همچنین فروشگاه هایی وجود دارند که مستقیما در ازای دریافت بیت کوین کالا می فروشند.

نماد بیت کوین: ฿

Bitcoin-sign-20110719.png

وبسایت بیت کوین: bitcoin.org

 

روش های بدست آوردن بیت کوین:

- استخراج – mining

- خرید آن با استفاده از پول فیزیکی – Exchange

- درآمد قطره ای در ازای مشاهده تبلیغات و… – faucet

- بازی ها و غیرهبرای شروع کار، باید شماره حساب داشته باشید - بر روی لینک زیر کلیک کنید:

نحوه افتتاح حساب و کسب بیت کوین در پست بعدی....


سبک شما بسیار منحصر به فرد در مقایسه با سایر افراد است که من از آن خواسته ام.
با تشکر از شما برای ارسال زمانی که شما فرصت، حدس بزن من فقط این وبلاگ را نشانه.
سلام اعضای خانواده ام! من می خواهم بگویم که این مقاله شگفت انگیز، زیبا نوشته شده و آمده است
با تقریبا تمام اطلاعات مهم. من می خوام پست های اضافی همانند این پست را نمایان کنم.
دوشنبه 7 اسفند 1396 08:03 ب.ظ
من همواره رسیدهایم که شما نمیتوانید لینک اشتراک ایمیل یا سرویس خبرنامه را پیدا کنید.
آیا شما دارید؟ لطفا به من اطلاع دهید تا بتوانم اشتراک نمایم.
با تشکر.
من کنجکاو بودم اگر تا به حال تغییر پوسته صفحه وبلاگ خود را تغییر دادید؟
بسیار خوب نوشته شده است من عاشق آنچه شما کردم
گفتن. اما شاید شما می توانید کمی بیشتر در راه محتوای
بنابراین مردم می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. شما خیلی خیلی خوشحال شدید
متن فقط برای داشتن یک یا دو تصویر. آیا شما می توانید آنرا در فضای بهتری جا دهید؟
شنبه 24 تیر 1396 02:31 ب.ظ
بسیار عالی من این حساب را ذوست دارم
سه شنبه 11 آبان 1395 05:30 ب.ظ
سلام خسته نباشید.نظرتون راجب این سایت چیه؟
بعداین روش بیت کویین سیستم رافرسوده میکند؟الان اگه
بخوام انصراف بدم چکارکنم؟باتشکرازوقتتون

https//:bitminer.io
earnmoney : سلام
برای سیستم مشکلی پیش نمیاد
فقط نرم افزاری چیزی نصب نکنید
سلام
من در سایت BITCOIN Aliens فعالیت کردم و بیت کوین بدست اوردم و بیت کویینم به حداکثر پرداخت رسید و الان صفر شده یه پیام به ایمیلم امده اونم اینو نوشته
bitcoin aliens just send you 0.00020178 btc using coinbase یعنی چه من تو سایت کویین بیس عضو نبودم که. تو سایت بلاک چین نگاه کردن واریز نشده .
earnmoney : درود
یک تیکت بزنید بهشون
ما این سایتی که گفتید معرفی نکردیم تا به حال باهاش کار نکردم
دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 08:04 ب.ظ
سلام.رفتم توبلاک چین بعداین زده بود.
TRY THE NEW BLOCKCHIN WALLET.
CLICKHERE

خواستم بپرسم این یعنی چی کیف پول جدیدبایدبسازم یاچیزدیگس؟؟؟مرررسی.

earnmoney : درود
بله !
برای ساخت کیف پول پست زیر رو مشاهده بفرماید :
http://earn1sec.ir/post/13
سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 02:19 ب.ظ
max
سلام خسته نباشید.دوست عزیز یک سایت دوبل بیتکوینی که اسکم نباشه رو معرفی میکنید
earnmoney : درود
همچین چیزی نمیشناسم
شنبه 21 آذر 1394 01:22 ب.ظ
سلام سایت epay.info معتبر است
earnmoney : درود
بله معتبره
شنبه 7 آذر 1394 10:55 ب.ظ
سلام
اخیرا قیمت به 350 دلار رسیده! یه نمودار تغییرات قیمتی صفحه خرید و فروشی بزارین لطفا
earnmoney : درود
اگر وقت بشه حتما
دوشنبه 2 آذر 1394 10:06 ق.ظ
شما سایت multiplier برای بیت کوین نمیشناسید؟
earnmoney : درود
خیر
یکشنبه 1 آذر 1394 12:03 ب.ظ
سلام وقت بخیر
نظرتون درباره ی این سایتهای multiplier چیه؟
سایتهایی مثل bitcoin-multiplier.com و
bitcoinmultiplierx100.com
,و اگه امکانش هست طریقه ارسال بیت کوین را به یه حساب بیت کوین دیگه بفرمایید
ممنون
earnmoney : درود
اون سایت ها همشون اسکم هستن
طریقه ارسال هم داخل اکانت از قسمت send اقدام کنید
سه شنبه 21 مهر 1394 09:00 ب.ظ
سلام استاد
خسته نباشید
جدیدا یه مشکلی برا ی کیف پول های بیت کویین به وجود اومده ! البته نمیدونم شما به این مشکل برخوردید یا نه ولی جدیدا وقتی بیت کوین برای کسی ارسال می کنی دوبل میکنه مقدار ارسالی رو (در اصل یعنی دو بار اون مقدار رو ارسال میکنه ! دو برابرش میکنه!)
شما به این موضوع برخوردید؟!
باید چیکار کرد؟دستم به دامنت... تا حالا اینجوری کلی ضرر بهم خورده
earnmoney : سلام
نه متاسفانه همچین چیزی ندیدم
سه شنبه 2 تیر 1394 04:11 ب.ظ
خوب نظرتون در مورد این سایت چیه؟
exchangeing.ir
ببخشید زیاد سوال میپرسم
earnmoney : سلام
اطلاعی ندارم ، سایتش باز هم نمیشه
سه شنبه 2 تیر 1394 12:00 ق.ظ
سلام. نظرتون در مورد سایت farhadexchange.net برای فروش بیت کوین چیه؟
earnmoney : سلام
نمیشناسمش اصلا
جمعه 1 خرداد 1394 01:02 ب.ظ
سلام.شما سایت دلار سنتر رو برای خرید و فروش بیت کوین تایید میکنید؟
earnmoney : سلام
خیر
چندین مورد شکایت داشته اون سایت
جمعه 21 فروردین 1394 11:01 ب.ظ
سلام
بیت کوین در آینده گروه میشه یا خیر؟
earnmoney : سلام
معلوم نیست دوست خوبم
جمعه 21 فروردین 1394 02:44 ب.ظ
سلام
بازم میصرفه بیت کوین جمع کنیم؟
earnmoney : سلام
یعنی چی میصرفه عزیز؟
اگه میتونید جمع کنید بفروشید
منظور شما رو نفهمیدم
پنجشنبه 20 فروردین 1394 12:55 ق.ظ
این روش استخراج چطوریه میشه بیشتر توضیح بدید؟
باتشکر
earnmoney : سلام
نه متاسفانه ، چون مربوط به کار ما در این بلاگ نمیشه
داخل گوگل سرچ بفرمایید
سه شنبه 18 فروردین 1394 01:56 ب.ظ
سلام
0/39 بیت کون به ایران 120 هزار تومن میشه سایت ایران چنچ درحال تا بروز رسازی هست سایتی دیگه هست
earnmoney : سلام
سایت دیگه ای نمیشناسم
در لینک زیر
http://goo.gl/6kkWii
تاپیک بیت کوین رو پیدا کنید ، اونجا افرادی هستن که ازتون بیت کوین رو میخرن
سه شنبه 18 فروردین 1394 01:22 ب.ظ
سلام دوست خوبم
چطور میتونم بیت کوین تبدیل کنم به ریال خواهشا توضیح دهید سایت معتبر را برام بنویسید نتونستم بیت کوین تبدیل کنم به ریال خواهشا راهنمایی کنید
earnmoney : سلام
دوست عزیز!
لطفا جای اینکه پشت سر هم کامنت بدید
کامنت های قبلی بنده رو با دقت بخونید
از این به بعد کامنت های نامفهوم و تکراری پاسخی داده نمیشه
برای بیت کوین به سایت زیر مراجعه کنید :
http://irchange.org/
دوشنبه 17 فروردین 1394 06:54 ب.ظ
سلام دادش
0/39 چقدر میشه
earnmoney : سلام
دوست خوبم
دیگه این چیزا مسائل ریاضیست
کمی در گوگل سرچ بفرمایید
0.39 دلار میشه قیمت دلار ضرب در 0.39
دوشنبه 17 فروردین 1394 10:58 ق.ظ
سلام
من درسایت goldsday عضو شدم وحساب بیت کوین وارد کردم برای پرداخت اتومات منتقل میشه به سایت epay.info ,ولی نمیدونم کدوم گزینه بزنم پول منتقل کنم وباید چطور از بیت کوین به حسابم ایران بفرستم باید برای صرافی برم بگم شماره حساب بیت کوین بدم برام منتقل کنن ممنون
earnmoney : سلام
در لینک زیر
http://goo.gl/6kkWii
تاپیک بیت کوین رو پیدا کنید ، اونجا افرادی هستن که ازتون بیت کوین رو میخرن
شنبه 1 فروردین 1394 01:20 ق.ظ
سلام استاد من حدود 0.000010000 تا بیت کوین دارم تو freebitco.inمیخوام بدونم وقتی به کیفم واریز شد میتونم بفروشم یا باید صبر کنم تا 1 بیت کوین بدست بیارم لطفا سریع جواب بدید با تشکر
earnmoney : سلام
فعلا باید صبر کنید زیاد شه
شنبه 9 اسفند 1393 10:41 ب.ظ
sky
سلام خسته نباشید من خیلی لز مطالبتون استفاده کردم یه سوال داشتم
میشه یه سایت معتبر برای تبدیل بیتکوین به ریال بهم معرفی کنید ممنون میشم
earnmoney : سلام
صراف های معتبر در لینک زیر :
http://goo.gl/6kkWii
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر